Naujienos

Lietuvos lėkščiasvydžio čempionai – Vilniaus klubai

Geriausių Lietuvos lėkščiasvydžio klubų čempionato egzaminą išlaikė vilniečių ekipos. Praėjusį šeštadienį (Kovo 30 d.) įvyko paskutinis „Arimex Lietuvos Ultimeito Čempionato“ (lėkščiasvydžio) uždarų patalpų etapas. Į šį, viską nulemiantį, etapą susirinko gausus būrys dalyvių: 18 komandų su beveik pusantro šimto žaidėjų, kurie varžėsi trijuose divizionuose - atvirajame, mišriajame ir jaunimo.

Atvirojoje grupėje stipriausia Lietuvos komanda – „Vorai“ (Vilnius) salės sezoną užbaigė dar vienu Lietuvos čempionų titulu. Finalo rungtynėse čempionai susirungė su Kauno „Skraidančiųjų dramblių“ ekipa. Nors visą sezoną „Vorų“ nurungti nepavyko nė vienai komandai, finalinės varžybos buvo tikrai įtemptos, kadangi „Skraidantys drambliai“ parodė charakterį ir nenorėjo leisti „Vorams“ lengvai pasiimti čempionų titulą. Po permainingų rungtynių „Vorų “ pergalė buvo iškovota vos vieno taško skirtumu. Aukštą žaidimo kokybę visą lygą demonstravusi „Skraidančių dramblių" komanda iš Kauno tapo vicečempionais. Vilniaus "Vorai" Lietuvos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionatų finaluose nėra nusileidusi nė vienam Lietuvos klubui jau nuo 2012 metų.
Žaidimo davsios apdovanojimas atviroje grupėje įteiktas „Drop That Smile“ ekipai (Vilnius).

Naudingiausias atvirosios grupės žaidėjas – Martynas Misevičius („Velniai“, #7), viso jis surinko 108 naudingumo balus (vidutiniškai po 6.75/rungt.).

 1. Vorai
 2. Skraidantys Drambliai
 3. KossMix
 4. Marių Meškos
 5. Velniai
 6. Skraidantys Drambliai2
 7. Vorai2
 8. Drop That Smile
 9. Power Rangers
 10. Eduplius-Baltic Dragons


Mišrioje grupėje
, kaip ir atvirojoje, čempionų vardą išsaugojo vilniečių ekipa „Drop That Smile“. Finale dviejų taškų skirtumu ši komanda įveikė kitą Vilniaus klubą – „KossMix“. Čempionai visų rungtynių metu nepralaimėjo nė vieno susitikimo.

Mišriojoje grupėje aukščiausią žaidimo dvasią pademonstravo „KossMix“ klubas.
Naudingiausi žaidėjai mišrioje grupėje „Drop That Smile“ komandos nariai: Barbora Kundelytė (#7), surinkusi 30 surinkusi naudingumo balų (vidutiniškai po 3.75/rungt.) ir Denis Slobodskojus (#9), surinkęs 43 naudingumo balus (vidutiniškai po 5.375/rungt.).

 

 1. Drop That Smile
 2. KossMix
 3. Skraidantys Drambliai
 4. Marių Meškos

 


Pirmą kartą Lietuvos lėkščiasvydžio čempionato lygoje startavo jaunimo divizionas. Tarp dalyvaujančių keturių Lietuvos moksleivių komandų stipriausi buvo jaunoji „Vorų“ komanda (Vilnius) finale susitikusi su Šiaulių ekipa „Eduplius-Baltic Dragons“.

Jaunimo divizione žaidimo dvasios apdovanojimą pelnė „Eduplius-Baltic Dragons“ merginų komanda.
Jaunimo lygos naudingiausias žaidėjas tapo Ruslanas Sakavičius iš klubo „Vorai“, surinkęs 39 naudingumo balus (vidutiniškai po 4.875/rungt.).

 1. Vorai
 2. Eduplius-Baltic Dragons Open
 3. Klaipėdos Licėjus
 4. Eduplius-Baltic Dragons Women

 

Džiugina pastebimai išaugęs „Arimex Lietuvos Ultimeito Čempionato“ populiarumas tiek tarp sportininkų, tiek ir tarp sirgalių. Galime pasidžiaukti akivaizdžiai matomu komandų progresu ir faktu, kad atotrūkis tarp skirtingų Lietuvos klubų po truputį mažėja, varžybos tampa is konkurencingesnės. Šis rezultatas, manoma, yra tiesiogiai susijęs ir su Lietuvos nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės žaidėjų pasiruošimu artėjančiam Europos Lėkščiasvydžio čempionatui vyksiančiam Vengrijoje birželio 29 - liepos 6 dienomis. Tai bus Lietuvos mišrios lėkščiasvydžio rinktinės debiutas Europos čempionate.

Lietuvaičiai Lenkijoje iškovojo čempionų titulą

Jau tapo tradiciją lietuvos komandoms kiekvieną pavasarį nuvykti į svečius, kaimyninėje Lenkijoje, vykstantį mišrios sudėties salės turnyrą - "Mazurski Klimat" (Kovo 16-17 dienomis). Dešimties komandų turnyre Vilniaus "KossMix" buvo vieninteliai svečiai iš užsienio.

Turnyras prasidėjo šeštadienį turnyro pirmomis varžybomis prieš komandą "Szczupaki Olsztyn", "Mujahedini Dysku", "Dysko Polot", "Uwagapies". Be didesnio pasipriešinimo lietuvių ekipa iškovojo pergales, išskirti būtų galima tik "Mujahedini Dysku", šio susitikimo kontrolę lietuvaičiai perėmė paskutinėmis rungtynių minutėmis. Po pirmos dienos grupės varžybų "KossMix" buvo pirmi grupėje iškovojus 4 pergales iš 4 galimų.

Sekmadienį "KossMix" laukė susitikimas pusfinalyje prieš antrąją B grupės lenkų komanda - "Ultimatum". Lietuvaičiams lenkai nepajėgė pasipriešinti. Iškovota dar viena pergalė rezultatu 25-8. Finale lietuvaičių laukė "Mujahedini Dysku" su kuriais grupės rungtynėse jau teko rungtyniauti. Jau po pirmojo susitikimo su priešininkais buvo aišku jog ši komanda varžysis dėl medalių. Rungtynės klostėsi įtemptai ir varžovai apsikeisdavo sėkmingomis atakomis.
Likus žaisti 2 minutes "KossMix" pirmavo rezultatu 17-16, tačiau suklydę suklydome du kartus iš eilės, tuo pasinaudojo varžovai ir išlygino rezultatą. Pasibaigus pagrindiniam varžybų laikui rezultatas buvo 18-18. Žaidimas vyko iki sekančio, devyniolikto, taško. Abejos komandos turėjo net po du šansus laimėti, tačiau jais nepavyko pasinaudoti - abi komandos klydo. Trečiu bandymu "KossMix" ekipai pavyko surasti būdą kaip pelnyti paskutinį tašką ir tiksliu Mindaugo Mendelio perdavimu Sergey Kalugin rungtynių pabaiga buvo išspręsta 19-18.
Nepaisant didelės įtampos tarp komandų abi komandos demonstravo aukštą žaidimo dvasią viso finalo metu.

Turnyro žaidimo dvasios apdovanojimas įteiktas aukščiausią žaidimo dvasią pademonstravusiai komandai - "Mujahedini Dysku".

Turnyro naudingiausi žaidėjai buvo renkami iš finalo ir tai buvo lietuvių komandoje "KossMix" - Gintarė Valantejutė ir Sergey Kalugin.

"KossMix" ekipai tai buvo trečias "Mazurski Klimat" turnyras ir tačiau pirmą kartą iškovotas čempionų titulas.
* - ankstesni pasirodymai: 2018 metais - 4 vieta, 2017 metais - 2 vieta.

„Drop That Smile“ merginos iš „Hello Stockholm 2019“ turnyro parsivežė bronzos medalius

Praėjusį savaitgalį (kovo 1 – 3 dienomis) Švedijos sostinėje vyko didžiausias Europos uždarų patalpų turnyras Hello Stockholm. Turnyre iš viso varžėsi 32 vyrų komandos ir 20 moterų komandų iš visos Europos. Turnyre dalyvavo ir dvi Lietuvos komandos: „Drop That Smile“ merginos ir „Kossmix“ vyrų komanda.

Šis turnyras ypatingas ne tik tuo, kad sutraukia stipriausias komandas iš visos Europos, bet ir tuo, kad turnyro formatas leidžia kiekvienai komandai atvykti su ne daugiau kaip 8–iais žaidėjais. Tai reiškia, kad kiekviena dalyvaujanti komanda įprastai į turnyrą atvyksta su stipriausia savo sudėtimi. Vilniečių komanda „Drop That Smile“ – ne išimtis, visos komandos sudėtyje buvusios merginos yra ir nacionalinės Lietuvos mišrios lėkščiasvydžio rinktinės, besiruošiančios vasarą Vengrijoje vyksiančiam Europos čempionatui, narės. Turnyro organizatoriai dar neprasidėjus turnyrui Vilniečių komandą išreitingavo tarp stipriųjų: joms skirta ketvirtoji vieta reitinge bei numatytos varžybos vienoje iš TOP (stipresniųjų komandų) pogrupių. Nenuostabu, kadangi nacionalinės rinktinės vyr. trenerio Ernesto Vysockio treniruojama merginų komanda „Drop That Smile“ dar sausio mėnesį iškovojo Baltijos čempionų taurės titulą bei užėmė antrąją vietą Latvijos uždarų patalpų lėkščiasvydžio lygoje.

Lietuvaitės šeštadienį turnyrą pradėjo be priekaištų: visas rungtynes savo TOP pogrupyje jos įveikė be pralaimėjimų ir pateko tiesiai į ketvirtfinalio varžybas. Sekmadienį ketvirtfinalyje „Drop That Smile“ įveikė esčių komandą „Flying Lemons“, tačiau pusfinalyje trimis taškais nusileido prieš tai grupės varžybose nugalėtai švedžių komandai „GöttLABorg S“. Vėliau būtent ši švedžių komanda laimėjo ir finalinę kovą bei tapo turnyro nugalėtojomis, antroje vietoje palikusios kitą Švedijos komandą „Örebro blå KFUM“. Mažajame finale Vilniaus moterų ekipa susitiko su Šveicarių komanda „Hotshots“ ir sėkmingai užbaigė turnyrą rezultatu 9:7 įveikusios varžoves ir pasidabindamos bronzos medaliais. Tai aukščiausias Lietuvos lėkščiasvydžio sportininkių pasiekimas tokio masto užsienio turnyre.

Turnyre taip pat dalyvavo ir Vilniaus vyrų ekipa „Kossmix“. Organizatoriai šiai komandai skyrė 19–ąją vietą bendrame reitinge, tačiau vilniečiai pranoko šį rezultatą: jie iš varžybų sugrįžo su keturiomis pergalėmis ir trimis pralaimėjimais, bendroje turnyrinėje lentelėje užimdami 11–ąją vietą. Tai buvo pirmasis „Kossmix“ komandos pasirodymas „Hello Stockholm“ turnyre, kurį komanda pati vertina sėkmingai.

 

Džiaugiamės puikiu Lietuvos sportininkų pasirodymu.

Detalesnius turnyro rezultatus galite rasti oficialioje „Hello Stockholm“ interneto svetainėje: http://hellostockholm.se/ 

 

Arimex LUČi 2018-19 kvalifikacininio etapo rezultatų apžvalga

Sausio 26 dienos varžybomis Jurbarke Lietuvos lėkščiasvydžio komandos sužaidė paskutines rungtynes Arimex LUČi 2018-19 kvalifikacijos etape. 

Sužaidus visas devynerias rungtynes be pralaimėjimo (9 pergalės) žengė tik Vilniaus "Vorai" ekipa užsitikrinę pirmą vietą grupėje. Kauniečių "Skraidantys Drambliai" yra pralaimėję tik kartą (8 pergalės), tad užima antrąją poziciją grupėje.

Trys komandos, Vilniaus "KossMix", Klaipėdos "Marių Meškos" ir Jurbarko "Velniai" surinkusio po vienodą pergalių (6) ir pralaimėjimų (3) skaičių. Į "top ketverto" grupę pateko Vilniečių bei Klaipėdiečių ekipos, o Jurbarko komanda lygos varžybas tęs "iššūkio grupėje".

Antrosios Vilniaus "Vorų" ir Kauno "Skraidančiųjų Dramblių" komandos iškovojo po tris pergales ir atitinkamai užėmė 6 ir 8 vietas. 7-ąją vietą po rato rungtynių užėme Vilniaus merginų komanda "Drop That Smile".

Paskutiniąsias vietas dalinasi po vieną pergalę iškovojusios Šiauliečių komandos "Power Rangers" ir "Eduplius-Baltic Dragons".

  Komanda Rungtynės Pergalės Pralaimėjimai Pelnyta taškų Praleista taškų +/- santykis
1 "Vorai" 9 9 0 97 31 +66
2 "Skraidantys Drambliai" 9 8 1 93 57 +36
3 "KossMix" 9 6 3 88 60 +28
4 "Marių Meškos" 9 6 3 87 61 +26
5 "Velniai" 9 6 3 85 71 +14
6 "Vorai 2" 9 3 6 54 80 -26
7 "Drop That Smile" 9 2 7 62 82 -20
8 "Skraidantys Drambliai 2" 9 3 6 53 81 -28
9 "Power Rangers" 9 1 8 55 87 -32
10 "Eduplius - Baltic Dragons" 9 1 8 31 95 -64

 

Ketvirtasis Arimex LUČi etapas visas komandas padalinus į dvi grupes: "top ketverto" ir "iššūkio" grupes.

"Top ketverto" grupė
Nr. Komanda
1. "Vorai"
2. "Skraidantys Drambliai"
3. "KossMix"
4. "Marių Meškos"

 

"Iššūkio" grupė
Nr. Komanda
1. "Velniai"
2. "Vorai2"
3. "Skraidantys Drambliai2"
4. "Drop That Smile"
5. "Power Rangers"
6. "Eduplius - Baltic Dragons"

 

Įdomesnė statistika

Lietuvos lėkčiasvydininkės – Baltijos regiono čempionės

Sausio 19 – 20 dienomis, Latvijos sostinėje, jau penktąjį kartą įvyko Baltijos lėkščiasvydžio čempionų taurės varžybos (BUCCi), kur dalyvavo stipriausios Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos ir Rusijos lėkščiasvydžio komandos, bei svečiai iš Ukrainos.

Stipriausias šalies vyrų klubas „Vorai“ Baltijos čempionų taurėje iškovojo trečiąją vietą. Tai ne pirmas šios komandos medalis Baltijos čempionų taurėje, vaikinai jau anksčiau buvo iškovoję prizinių vietų, tačiau pernai varžybose visai nedalyvavo. Šiemet „Vorų“ klubo vyrai iškovojo bronzą ir priminė, jog vis dar yra tarp stipriausiųjų Baltijos regiono ultimeito komandų.

Na, o Lietuvos merginų komanda „Drop That Smile“ įrodė jog yra vertos ne tik stipriausio Lietuvos moterų klubo vardo, bet ir stipriausio moterų klubo Baltijos šalyse titulo: lietuvės iškovojo turnyre pirmąją vietą. Tai išskirtinė lietuvaičių pergalė, kadangi per penkerius metus (tiek laiko jau yra organizuojamos Baltijos čempionų taurės varžybos) čempionų titulo nė viename divizione dar nė karto nebuvo iškovojusi ne Latvių komanda. Lietuvės finale įveikė praėjusių metų Baltijos čempiones „Salaspils FK“ merginas rezultatu 13:10.
Negana to, varžovės įvertino „Drop That Smile“ komandą ir už garbingą žaidimą – joms atiteko žaidimo dvasios (Spirit of the Game) apdovanojimas.

Turnyre taip pat dalyvavo ir Lietuvos vyrų lėkščiasvydžio komanda KossMix Ultimate, kurie pasirodė kiek kukliau ir užėmė 10-ąją vietą.

Arimex LUČi atvirosios grupės rezultatai po antrojo etapo

Sužaidus antrąjį Arimex Lietuvos Ultimeito Čempionato etapą, visos ekipos jau buvo turėjusios po šešias rungtynes lygoje.

Antrame etape lyderiai pozicijų neapleido: Vilniaus "Vorai" ir Kauno "Skraidantys Drambliai" vis dar žengia be pralaimėjimų. Abi komandos turi iškovojusios 6 pergales iš 6 galimų. Komandų akistata vyks sausio 26 dieną.

Trečią vietą turnyrinėje lentelėje užima praėjusių metų vicečempionai - Jurbarko "Velniai", turintys 5 pergales iš 6 rungtynių.

Vilniaus "KossMix" kartu su Klaipėdos "Marių Meškomis" dalinasi 4-5 vietas turnyrinėje letelėje iškovoję po 4 pergales. Likusios, net penkios, ekipos yra iškovojusios tik po 1 pergalę ir 5 pralaimėjimus.

Trečiasis etapas turėtų būti nuožmus, nes būtent jame susitiks lyderių ekipos ir vyks kova dėl pateikimo į TOP4.

Turnyrinė lentelė po antrojo etapo:

  Komanda Rungtynės Pergalės Pralaimėjimai

Pelnyta
taškų

Praleista
taškų
+/-
santykis
1. Vorai 6 6 0 66 11 +55
2. Skraindantys Drambliai 6 6 0 65 31 +34
3. Velniai 6 5 1 60 44 +16
4. KossMix 6 2 4 60 41 +19
5. Marių Meškos 6 2 4 59 41 +18
6. Vorai 2 6 1 5 31 56 -25
7. Power Rangers 6 1 5 32 59 -27
8. Eduplius-Baltic Dragons 6 1 5 25 62 -37
9. Drop That Smile 6 1 5 28 63 -35
10. Skraidantys Drambliai 2 6 1 5 36 54 -18


Detaliau susipažinti su rezultatai ir tvarkaraščiais galėsite paspaude šią nuorodą - http://ultiorganizer.frisbee.lt/?view=seriesstatus&Series=1056

Lietuvos merginų lėkščiasvydžio komanda „Drop That Smile“ jau trečiąjį kartą startuoja Latvijos lėkščiasvydžio lygoje

Šį savaitgalį, gruodžio 1-2 dienomis, dviejuose Latvijos miestuose: Ventspilyje ir Valmieroje startavo Latvijos lėkščiasvydžio (taip pat vadinamo ultimeitu) lyga. Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, Latvijos lygoje dalyvauja ir viena iš lyderių laikoma Lietuvos merginų komanda „Drop That Smile“.

Lietuvaitėms tai jau trečioji Latvijos lyga: prieš du metus reguliariojo Latvijos lėkščiasvydžio sezono pabaigoje „Drop That Smile“ užėmė trečią vietą, o pernai – liko antros, nusileidusios tik vienai latvių komandai, t.y. „Salaspils FK“ merginoms. Šių metų lygoje vilnietės startavo susitikdamos būtent su pernykščių metų nugalėtojomis „Salaspils FK“ klubo moterimis, tačiau pastarosios šį sezoną į Latvijos lygą atsivežė dvi lygiavertes komandas vietoje anksčiau įprasto pasidalijimo į pirmąją ir jaunėlių komandas. Taigi praėjusių metų lyderės leido suprasti, kad jaunoji „Salaspils FK“ merginų karta jau užaugo ir yra pajėgios varžytis drauge su komandos senbuvėmis. Ar toks sprendimas susitiprino, ar susilpnino lyderių jėgas, vertinti kol kas sunku, kadangi laukia dar du lygos etapai. Lietuvės „Drop That Smile“ vieną iš dviejų Salaspils miesto komandų „Salaspils FK A“ įveikė rezultatu 11:7, tačiau antrajai „Salaspils FK 1“ komandai nusileido vos vienu tašku, rungtynės baigėsi rezultatu 11:12.

Po pirmojo etapo „Drop That Smile“ su viena pergale ir vienu pralaimėjimu turnyrinėje lentelėje užima ketvirtąją vietą. Latvijos lygoje Vilniečių dar laukia du etapai, kurių metu bus sužaistos šešerios rungtynės, taigi išvadas iš dabartinės turnyrinės lentelės daryti gana anksti. Visgi po pirmojo etapo lyderių poziciją užima latvijos komanda „Valmiera“. Antrąja vieta tenkinasi lietuves įveikusios „Salaspils FK 1“, o trečioje vietoje šiuo metu yra esčių moterų komanda „Flying Lemons“.

Komanda | Pergalių skaičius | Pralaimėjimų skaičius | Plius / minus santykis

 1. Valmiera (LAT): 2 | 0 | +13
 2. Salaspils FK 1 (LAT): 2 | 0 | +10
 3. Flying lemons (EST): 2 | 1 | +11
 4. Drop That Smile (LTU): 1 | 1 | +3
 5. Salaspils FK A (LAT): 1 | 1 | +5
 6. Sirocco Women (LAT): 1 | 1 | -4
 7. Moments (LAT): 0 | 2 | -4
 8. Inčukalna Wildcats (LAT): 0 | 2 | -17
 9. Ventspils FK (LAT): 0 | 2 | -20

 

Antrasis Latvijos lygos etapas vyks 2019–ųjų metų sausio 13 d.