Naujienos

Lietuvos lėkščiasvydžio čempionato mišri grupė

Praėjusį savaitgalį (rugsėjo 14-15 d.) Vilnius buvo tapęs Lietuvos lėkščiasvydžio čempionato miestu-šeimininku. Tai mišriosios grupės čempionatas, kuriame susirungė stipriausi 5 Lietuvos klubai ir vienas klubas iš kaimyninės Latvijos.

Namų klubai pasirodė solidžiausiai, ko ir buvo tikimasi. Medalių komplektai atiteko abiems Vilniaus klubams - "Drop That Smile" ir "KossMix". Šie klubai susirungė čempionato finaliniame susitikime kuris vyko taškas į tašką ir lemiamą persvarą įgijo "Drop That Smile" tik paskutinėmis rungtynių minutėmis (14:13).
Savaitgalį siaučiantys stiprūs vėjai neaplenkė ir čempionato aikštelių ir tikėtina vien dėl šio faktoriaus abi komandos nemažai kartų suklydo puldamos. Finalo rungtynėse buvo užfiksuota daugiausia efektyvios gynybos momentų - 22 kartus perimtas diskas.

Bronzos medalių rungtynėse varžėsi Kauno klubas "Skraidantys Drambliai" ir svečiai iš Latvijos "Sirocco Ultimate". Nuo rungtynių vidurio, kai rezultatas dar buvo lygus (7:7), Latvijos ekipa šovė į priekį pelniusi tris taškus iš eilės. Kauniečiams nepavyko atsitiesti ir atgauti prarastų taškų - bronzą iškovojo "Sirocco Ultimate" - 14:10.

Šiaulių "Baltic Dragons" ir Klaipėdiečių "Marių Meškos" atitinkamai pasidalijo penktą ir šeštą vietas, galutinėje turnyro lentelėje.

Naudingiausi turnyro žaidėjai:
Vyrų: #8 Mindaugas Mendelis (Vilniaus klubas "KossMix"). Vidutiniškai pelnyta po 8.75 taškus per rungtynes (įmesta vid. po 3.75 t., pagauta vid. po 4.5 t., perimta/blokuota perdavimų vid. po 0.5 metimo).
Moterų: #80 Jūlija Arefjeva (Rygos klubas "Sirocco Ultimate"). Jūlija per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 4.4 efektyvumo balus (įmesta po 1.6 t., pagauta po 1.6 t., perimta/blokuota po 1.2 metimų).

Žaidimo dvasios apdovanojimas įteiktas Kauno sporto klubui "Skraidantys Drambliai".

 

LUČ 2019 | Atvirosios grupės pirmasis etapas

Praėjusį savaitgalį įvyko pirmasis 2019 metų Lietuvos lėkščiasvydžio čempionato atvirojo diviziono etapas.
6-ios stipriausios Lietuvos komandos rungėsi rato principu ir po intensyvių kovų paaiškėjo grupės lyderiai - nė vieno pralaimėjimo nepatyrusi komanda "KossMix" iš Vilniaus! Taip pat tai buvo efektyviausiai puolanti komanda.
Aktyviausiai gynėsi klaipėdiečių komanda Marių Meškos Ultimate, kurie užėmė 2 vietą grupėje! O šios dvi komandos pateko tiesiai į pusfinalį!

Naudingiausias etapo žaidėjas Mindaugas Mendelis (55 t.).
Daugiausia taškų įmetęs - Vytautas Kazlauskas
Daugiausia taškų pagavęs - Mindaugas Mendelis
Rezultatyviausiai gynęsis - Aidas Figoras

Kitos komandos pasiskirstė taip:
III - Skraidantys Drambliai Ultimate
IV - Vorai Ultimate
V - Šiauliai Ultimate
VI - Drop That Smile ultimate frisbee club

Šios komandos dar kovos tarpusavyje dėl patekimo į pusfinalį.
FInalinio etapo rungtynių tvarkaraštis ir sistema čia - http://ultiorganizer.frisbee.lt...

Išsamią statistiką galite pažiūrėti čia - MVP - https://docs.google.com/spreadsheet...

Komandų žaidimo dvasios skirti/gauti balai - https://docs.google.com/spreadsheets...

Drop That Smile Latvijos paplūdimio čempionate parsivežė du žaidimo dvasios apdovanojimus

Lietuvos lėkščiasvydžio klubas "Drop That Smile" vasarą išlydėjo dalyvaudami Latvijos paplūdymio čempionate ("Latvijas Pludmales frisbija čempionāts 2019")!

Vilniečių komanda dalyvavo dvejose čempionato divizionuose:

 

Malonus netikėtumas jog abejuose pogrupiuose "Drop That Smile" komandos gavo žaidimo dvasios apdovanojimą!

Kaip sekėsi kitoms komandoms galite pažiūrėti čia

Eurostars 2019

Šie metai ypatingi Lietuvos lėkščiasvydžio bendruomenėje: ne tik Lietuvos mišrioji lėkščiasvydžio rinktinė dalyvaus Europos čempionate (EUC 2019), bet ir viena jos žaidėjų Barbora Kundelytė pateko į tarptautinę EuroStars komandą!

Didžiuojamės Barbora, pirmąja lietuve patekusią į šią rinktinę! ❤️

"EuroStars" yra elitinė moterų rinktinė, į kurią patenka geriausios žaidėjos iš visos Europos. Ši rinktinė dalyvauja Americus Pro Cup varžybų cikle ir rungiasi su stipriausiomis Šiaurės Amerikos moterų komandomis.
Šis tarptautinis projektas pradėtas 2017 metais labai sparčiai įgauna pagreitį ir susilaukia įpatingai didelio susidomėjimo abipus Atlanto.


Daugiau informacijos apie EuroStars projektą skaitykite jų portale:
https://www.eurostarstour.com/ 

#EuroStars #BarboraWTF #WomenUltimate

Olimpinė diena Klaipėdoje

Mūsų bendruomenė vasarą pasitiko Klaipėdoje, Olimpinę dieną paplūdimio olimpinės dienos lėkščiasvydžio turnyre. Turnyre susirėmę penki Lietuvos klubai turintys mišrios sudėties komandas.
Diena buvo klaipėdietiška, tad žaidėjai turėjo kovoti ne tik tarpusavy bet ir su vėju

Dienos pabaigoje pasirodė stipriausieji:
I - KossMix (Vilnius)
II - Jungtinė komanda Vorai ir Drop That Smile (Vilnius)
III - Marių Meškos (Klaipėda)
IV - Skraidantys Drambliai (Kaunas)
V - Šiauliai (Šiauliai)

Žaidimo dvasios taurė atiteko Klaipėdos sporto klubui "Marių Meškos"!

Naudingiausi turnyro žaidėjai: Aidas Figoras (Marių Meškos) ir Birutė Steponėnaitė (KossMix).

Už nuotraukas dėkojame Figoras photography.

Lėkščiasvydžio varžybos "Palanga Sands 2019" sporto festivalyje "Sportas Visiems"

Šį savaitgalį sporto festivalio "Sportas visiems" metu vyko paplūdimio lėkščiasvydžio turnyras "Palanga Sands", kuriame dalyvavo 57-i žaidėjai iš Lietuvos ir Latvijos.

Turnyro metu buvo pagerinti net du Lietuvos rekordai:
- Toliausiai numestas diskas - 86.5 m. Kristina Bačkytė-Bogdanova pagerino savo pačios rekordą numesdama diską 2.5 metro toliau!
- Ilgiausiai ore išlaikytas diskas - 7.99 sekundės! Justė Bučiūnaitė pagerino Lietuvos rekordą 1.94 sekundės!

Kaip sekėsi Lėkščiasvydžio žaidėjams bei komandoms galite pažiūrėti čia: https://bit.ly/2XanqFs
Kokie užfiksuoti Individualių rungčių rezultatai supažinkite spustelėję čia: https://bit.ly/2HV56ts

Už nuotraukas dėkojame Figoras photography.

Lietuvos lėkščiasvydžio čempionai – Vilniaus klubai

Geriausių Lietuvos lėkščiasvydžio klubų čempionato egzaminą išlaikė vilniečių ekipos. Praėjusį šeštadienį (Kovo 30 d.) įvyko paskutinis „Arimex Lietuvos Ultimeito Čempionato“ (lėkščiasvydžio) uždarų patalpų etapas. Į šį, viską nulemiantį, etapą susirinko gausus būrys dalyvių: 18 komandų su beveik pusantro šimto žaidėjų, kurie varžėsi trijuose divizionuose - atvirajame, mišriajame ir jaunimo.

Atvirojoje grupėje stipriausia Lietuvos komanda – „Vorai“ (Vilnius) salės sezoną užbaigė dar vienu Lietuvos čempionų titulu. Finalo rungtynėse čempionai susirungė su Kauno „Skraidančiųjų dramblių“ ekipa. Nors visą sezoną „Vorų“ nurungti nepavyko nė vienai komandai, finalinės varžybos buvo tikrai įtemptos, kadangi „Skraidantys drambliai“ parodė charakterį ir nenorėjo leisti „Vorams“ lengvai pasiimti čempionų titulą. Po permainingų rungtynių „Vorų “ pergalė buvo iškovota vos vieno taško skirtumu. Aukštą žaidimo kokybę visą lygą demonstravusi „Skraidančių dramblių" komanda iš Kauno tapo vicečempionais. Vilniaus "Vorai" Lietuvos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionatų finaluose nėra nusileidusi nė vienam Lietuvos klubui jau nuo 2012 metų.
Žaidimo davsios apdovanojimas atviroje grupėje įteiktas „Drop That Smile“ ekipai (Vilnius).

Naudingiausias atvirosios grupės žaidėjas – Martynas Misevičius („Velniai“, #7), viso jis surinko 108 naudingumo balus (vidutiniškai po 6.75/rungt.).

 1. Vorai
 2. Skraidantys Drambliai
 3. KossMix
 4. Marių Meškos
 5. Velniai
 6. Skraidantys Drambliai2
 7. Vorai2
 8. Drop That Smile
 9. Power Rangers
 10. Eduplius-Baltic Dragons


Mišrioje grupėje
, kaip ir atvirojoje, čempionų vardą išsaugojo vilniečių ekipa „Drop That Smile“. Finale dviejų taškų skirtumu ši komanda įveikė kitą Vilniaus klubą – „KossMix“. Čempionai visų rungtynių metu nepralaimėjo nė vieno susitikimo.

Mišriojoje grupėje aukščiausią žaidimo dvasią pademonstravo „KossMix“ klubas.
Naudingiausi žaidėjai mišrioje grupėje „Drop That Smile“ komandos nariai: Barbora Kundelytė (#7), surinkusi 30 surinkusi naudingumo balų (vidutiniškai po 3.75/rungt.) ir Denis Slobodskojus (#9), surinkęs 43 naudingumo balus (vidutiniškai po 5.375/rungt.).

 

 1. Drop That Smile
 2. KossMix
 3. Skraidantys Drambliai
 4. Marių Meškos

 


Pirmą kartą Lietuvos lėkščiasvydžio čempionato lygoje startavo jaunimo divizionas. Tarp dalyvaujančių keturių Lietuvos moksleivių komandų stipriausi buvo jaunoji „Vorų“ komanda (Vilnius) finale susitikusi su Šiaulių ekipa „Eduplius-Baltic Dragons“.

Jaunimo divizione žaidimo dvasios apdovanojimą pelnė „Eduplius-Baltic Dragons“ merginų komanda.
Jaunimo lygos naudingiausias žaidėjas tapo Ruslanas Sakavičius iš klubo „Vorai“, surinkęs 39 naudingumo balus (vidutiniškai po 4.875/rungt.).

 1. Vorai
 2. Eduplius-Baltic Dragons Open
 3. Klaipėdos Licėjus
 4. Eduplius-Baltic Dragons Women

 

Džiugina pastebimai išaugęs „Arimex Lietuvos Ultimeito Čempionato“ populiarumas tiek tarp sportininkų, tiek ir tarp sirgalių. Galime pasidžiaukti akivaizdžiai matomu komandų progresu ir faktu, kad atotrūkis tarp skirtingų Lietuvos klubų po truputį mažėja, varžybos tampa is konkurencingesnės. Šis rezultatas, manoma, yra tiesiogiai susijęs ir su Lietuvos nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės žaidėjų pasiruošimu artėjančiam Europos Lėkščiasvydžio čempionatui vyksiančiam Vengrijoje birželio 29 - liepos 6 dienomis. Tai bus Lietuvos mišrios lėkščiasvydžio rinktinės debiutas Europos čempionate.