Naujienos

LUČ 2019 | Atvirosios grupės pirmasis etapas

Praėjusį savaitgalį įvyko pirmasis 2019 metų Lietuvos lėkščiasvydžio čempionato atvirojo diviziono etapas.
6-ios stipriausios Lietuvos komandos rungėsi rato principu ir po intensyvių kovų paaiškėjo grupės lyderiai - nė vieno pralaimėjimo nepatyrusi komanda "KossMix" iš Vilniaus! Taip pat tai buvo efektyviausiai puolanti komanda.
Aktyviausiai gynėsi klaipėdiečių komanda Marių Meškos Ultimate, kurie užėmė 2 vietą grupėje! O šios dvi komandos pateko tiesiai į pusfinalį!

Naudingiausias etapo žaidėjas Mindaugas Mendelis (55 t.).
Daugiausia taškų įmetęs - Vytautas Kazlauskas
Daugiausia taškų pagavęs - Mindaugas Mendelis
Rezultatyviausiai gynęsis - Aidas Figoras

Kitos komandos pasiskirstė taip:
III - Skraidantys Drambliai Ultimate
IV - Vorai Ultimate
V - Šiauliai Ultimate
VI - Drop That Smile ultimate frisbee club

Šios komandos dar kovos tarpusavyje dėl patekimo į pusfinalį.
FInalinio etapo rungtynių tvarkaraštis ir sistema čia - http://ultiorganizer.frisbee.lt...

Išsamią statistiką galite pažiūrėti čia - MVP - https://docs.google.com/spreadsheet...

Komandų žaidimo dvasios skirti/gauti balai - https://docs.google.com/spreadsheets...

Eurostars 2019

Šie metai ypatingi Lietuvos lėkščiasvydžio bendruomenėje: ne tik Lietuvos mišrioji lėkščiasvydžio rinktinė dalyvaus Europos čempionate (EUC 2019), bet ir viena jos žaidėjų Barbora Kundelytė pateko į tarptautinę EuroStars komandą!

Didžiuojamės Barbora, pirmąja lietuve patekusią į šią rinktinę! ❤️

"EuroStars" yra elitinė moterų rinktinė, į kurią patenka geriausios žaidėjos iš visos Europos. Ši rinktinė dalyvauja Americus Pro Cup varžybų cikle ir rungiasi su stipriausiomis Šiaurės Amerikos moterų komandomis.
Šis tarptautinis projektas pradėtas 2017 metais labai sparčiai įgauna pagreitį ir susilaukia įpatingai didelio susidomėjimo abipus Atlanto.


Daugiau informacijos apie EuroStars projektą skaitykite jų portale:
https://www.eurostarstour.com/ 

#EuroStars #BarboraWTF #WomenUltimate

Olimpinė diena Klaipėdoje

Mūsų bendruomenė vasarą pasitiko Klaipėdoje, Olimpinę dieną paplūdimio olimpinės dienos lėkščiasvydžio turnyre. Turnyre susirėmę penki Lietuvos klubai turintys mišrios sudėties komandas.
Diena buvo klaipėdietiška, tad žaidėjai turėjo kovoti ne tik tarpusavy bet ir su vėju

Dienos pabaigoje pasirodė stipriausieji:
I - KossMix (Vilnius)
II - Jungtinė komanda Vorai ir Drop That Smile (Vilnius)
III - Marių Meškos (Klaipėda)
IV - Skraidantys Drambliai (Kaunas)
V - Šiauliai (Šiauliai)

Žaidimo dvasios taurė atiteko Klaipėdos sporto klubui "Marių Meškos"!

Naudingiausi turnyro žaidėjai: Aidas Figoras (Marių Meškos) ir Birutė Steponėnaitė (KossMix).

Už nuotraukas dėkojame Figoras photography.

Lėkščiasvydžio varžybos "Palanga Sands 2019" sporto festivalyje "Sportas Visiems"

Šį savaitgalį sporto festivalio "Sportas visiems" metu vyko paplūdimio lėkščiasvydžio turnyras "Palanga Sands", kuriame dalyvavo 57-i žaidėjai iš Lietuvos ir Latvijos.

Turnyro metu buvo pagerinti net du Lietuvos rekordai:
- Toliausiai numestas diskas - 86.5 m. Kristina Bačkytė-Bogdanova pagerino savo pačios rekordą numesdama diską 2.5 metro toliau!
- Ilgiausiai ore išlaikytas diskas - 7.99 sekundės! Justė Bučiūnaitė pagerino Lietuvos rekordą 1.94 sekundės!

Kaip sekėsi Lėkščiasvydžio žaidėjams bei komandoms galite pažiūrėti čia: https://bit.ly/2XanqFs
Kokie užfiksuoti Individualių rungčių rezultatai supažinkite spustelėję čia: https://bit.ly/2HV56ts

Už nuotraukas dėkojame Figoras photography.

Lietuvos lėkščiasvydžio čempionai – Vilniaus klubai

Geriausių Lietuvos lėkščiasvydžio klubų čempionato egzaminą išlaikė vilniečių ekipos. Praėjusį šeštadienį (Kovo 30 d.) įvyko paskutinis „Arimex Lietuvos Ultimeito Čempionato“ (lėkščiasvydžio) uždarų patalpų etapas. Į šį, viską nulemiantį, etapą susirinko gausus būrys dalyvių: 18 komandų su beveik pusantro šimto žaidėjų, kurie varžėsi trijuose divizionuose - atvirajame, mišriajame ir jaunimo.

Atvirojoje grupėje stipriausia Lietuvos komanda – „Vorai“ (Vilnius) salės sezoną užbaigė dar vienu Lietuvos čempionų titulu. Finalo rungtynėse čempionai susirungė su Kauno „Skraidančiųjų dramblių“ ekipa. Nors visą sezoną „Vorų“ nurungti nepavyko nė vienai komandai, finalinės varžybos buvo tikrai įtemptos, kadangi „Skraidantys drambliai“ parodė charakterį ir nenorėjo leisti „Vorams“ lengvai pasiimti čempionų titulą. Po permainingų rungtynių „Vorų “ pergalė buvo iškovota vos vieno taško skirtumu. Aukštą žaidimo kokybę visą lygą demonstravusi „Skraidančių dramblių" komanda iš Kauno tapo vicečempionais. Vilniaus "Vorai" Lietuvos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionatų finaluose nėra nusileidusi nė vienam Lietuvos klubui jau nuo 2012 metų.
Žaidimo davsios apdovanojimas atviroje grupėje įteiktas „Drop That Smile“ ekipai (Vilnius).

Naudingiausias atvirosios grupės žaidėjas – Martynas Misevičius („Velniai“, #7), viso jis surinko 108 naudingumo balus (vidutiniškai po 6.75/rungt.).

 1. Vorai
 2. Skraidantys Drambliai
 3. KossMix
 4. Marių Meškos
 5. Velniai
 6. Skraidantys Drambliai2
 7. Vorai2
 8. Drop That Smile
 9. Power Rangers
 10. Eduplius-Baltic Dragons


Mišrioje grupėje
, kaip ir atvirojoje, čempionų vardą išsaugojo vilniečių ekipa „Drop That Smile“. Finale dviejų taškų skirtumu ši komanda įveikė kitą Vilniaus klubą – „KossMix“. Čempionai visų rungtynių metu nepralaimėjo nė vieno susitikimo.

Mišriojoje grupėje aukščiausią žaidimo dvasią pademonstravo „KossMix“ klubas.
Naudingiausi žaidėjai mišrioje grupėje „Drop That Smile“ komandos nariai: Barbora Kundelytė (#7), surinkusi 30 surinkusi naudingumo balų (vidutiniškai po 3.75/rungt.) ir Denis Slobodskojus (#9), surinkęs 43 naudingumo balus (vidutiniškai po 5.375/rungt.).

 

 1. Drop That Smile
 2. KossMix
 3. Skraidantys Drambliai
 4. Marių Meškos

 


Pirmą kartą Lietuvos lėkščiasvydžio čempionato lygoje startavo jaunimo divizionas. Tarp dalyvaujančių keturių Lietuvos moksleivių komandų stipriausi buvo jaunoji „Vorų“ komanda (Vilnius) finale susitikusi su Šiaulių ekipa „Eduplius-Baltic Dragons“.

Jaunimo divizione žaidimo dvasios apdovanojimą pelnė „Eduplius-Baltic Dragons“ merginų komanda.
Jaunimo lygos naudingiausias žaidėjas tapo Ruslanas Sakavičius iš klubo „Vorai“, surinkęs 39 naudingumo balus (vidutiniškai po 4.875/rungt.).

 1. Vorai
 2. Eduplius-Baltic Dragons Open
 3. Klaipėdos Licėjus
 4. Eduplius-Baltic Dragons Women

 

Džiugina pastebimai išaugęs „Arimex Lietuvos Ultimeito Čempionato“ populiarumas tiek tarp sportininkų, tiek ir tarp sirgalių. Galime pasidžiaukti akivaizdžiai matomu komandų progresu ir faktu, kad atotrūkis tarp skirtingų Lietuvos klubų po truputį mažėja, varžybos tampa is konkurencingesnės. Šis rezultatas, manoma, yra tiesiogiai susijęs ir su Lietuvos nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės žaidėjų pasiruošimu artėjančiam Europos Lėkščiasvydžio čempionatui vyksiančiam Vengrijoje birželio 29 - liepos 6 dienomis. Tai bus Lietuvos mišrios lėkščiasvydžio rinktinės debiutas Europos čempionate.

Lietuvaičiai Lenkijoje iškovojo čempionų titulą

Jau tapo tradiciją lietuvos komandoms kiekvieną pavasarį nuvykti į svečius, kaimyninėje Lenkijoje, vykstantį mišrios sudėties salės turnyrą - "Mazurski Klimat" (Kovo 16-17 dienomis). Dešimties komandų turnyre Vilniaus "KossMix" buvo vieninteliai svečiai iš užsienio.

Turnyras prasidėjo šeštadienį turnyro pirmomis varžybomis prieš komandą "Szczupaki Olsztyn", "Mujahedini Dysku", "Dysko Polot", "Uwagapies". Be didesnio pasipriešinimo lietuvių ekipa iškovojo pergales, išskirti būtų galima tik "Mujahedini Dysku", šio susitikimo kontrolę lietuvaičiai perėmė paskutinėmis rungtynių minutėmis. Po pirmos dienos grupės varžybų "KossMix" buvo pirmi grupėje iškovojus 4 pergales iš 4 galimų.

Sekmadienį "KossMix" laukė susitikimas pusfinalyje prieš antrąją B grupės lenkų komanda - "Ultimatum". Lietuvaičiams lenkai nepajėgė pasipriešinti. Iškovota dar viena pergalė rezultatu 25-8. Finale lietuvaičių laukė "Mujahedini Dysku" su kuriais grupės rungtynėse jau teko rungtyniauti. Jau po pirmojo susitikimo su priešininkais buvo aišku jog ši komanda varžysis dėl medalių. Rungtynės klostėsi įtemptai ir varžovai apsikeisdavo sėkmingomis atakomis.
Likus žaisti 2 minutes "KossMix" pirmavo rezultatu 17-16, tačiau suklydę suklydome du kartus iš eilės, tuo pasinaudojo varžovai ir išlygino rezultatą. Pasibaigus pagrindiniam varžybų laikui rezultatas buvo 18-18. Žaidimas vyko iki sekančio, devyniolikto, taško. Abejos komandos turėjo net po du šansus laimėti, tačiau jais nepavyko pasinaudoti - abi komandos klydo. Trečiu bandymu "KossMix" ekipai pavyko surasti būdą kaip pelnyti paskutinį tašką ir tiksliu Mindaugo Mendelio perdavimu Sergey Kalugin rungtynių pabaiga buvo išspręsta 19-18.
Nepaisant didelės įtampos tarp komandų abi komandos demonstravo aukštą žaidimo dvasią viso finalo metu.

Turnyro žaidimo dvasios apdovanojimas įteiktas aukščiausią žaidimo dvasią pademonstravusiai komandai - "Mujahedini Dysku".

Turnyro naudingiausi žaidėjai buvo renkami iš finalo ir tai buvo lietuvių komandoje "KossMix" - Gintarė Valantejutė ir Sergey Kalugin.

"KossMix" ekipai tai buvo trečias "Mazurski Klimat" turnyras ir tačiau pirmą kartą iškovotas čempionų titulas.
* - ankstesni pasirodymai: 2018 metais - 4 vieta, 2017 metais - 2 vieta.

„Drop That Smile“ merginos iš „Hello Stockholm 2019“ turnyro parsivežė bronzos medalius

Praėjusį savaitgalį (kovo 1 – 3 dienomis) Švedijos sostinėje vyko didžiausias Europos uždarų patalpų turnyras Hello Stockholm. Turnyre iš viso varžėsi 32 vyrų komandos ir 20 moterų komandų iš visos Europos. Turnyre dalyvavo ir dvi Lietuvos komandos: „Drop That Smile“ merginos ir „Kossmix“ vyrų komanda.

Šis turnyras ypatingas ne tik tuo, kad sutraukia stipriausias komandas iš visos Europos, bet ir tuo, kad turnyro formatas leidžia kiekvienai komandai atvykti su ne daugiau kaip 8–iais žaidėjais. Tai reiškia, kad kiekviena dalyvaujanti komanda įprastai į turnyrą atvyksta su stipriausia savo sudėtimi. Vilniečių komanda „Drop That Smile“ – ne išimtis, visos komandos sudėtyje buvusios merginos yra ir nacionalinės Lietuvos mišrios lėkščiasvydžio rinktinės, besiruošiančios vasarą Vengrijoje vyksiančiam Europos čempionatui, narės. Turnyro organizatoriai dar neprasidėjus turnyrui Vilniečių komandą išreitingavo tarp stipriųjų: joms skirta ketvirtoji vieta reitinge bei numatytos varžybos vienoje iš TOP (stipresniųjų komandų) pogrupių. Nenuostabu, kadangi nacionalinės rinktinės vyr. trenerio Ernesto Vysockio treniruojama merginų komanda „Drop That Smile“ dar sausio mėnesį iškovojo Baltijos čempionų taurės titulą bei užėmė antrąją vietą Latvijos uždarų patalpų lėkščiasvydžio lygoje.

Lietuvaitės šeštadienį turnyrą pradėjo be priekaištų: visas rungtynes savo TOP pogrupyje jos įveikė be pralaimėjimų ir pateko tiesiai į ketvirtfinalio varžybas. Sekmadienį ketvirtfinalyje „Drop That Smile“ įveikė esčių komandą „Flying Lemons“, tačiau pusfinalyje trimis taškais nusileido prieš tai grupės varžybose nugalėtai švedžių komandai „GöttLABorg S“. Vėliau būtent ši švedžių komanda laimėjo ir finalinę kovą bei tapo turnyro nugalėtojomis, antroje vietoje palikusios kitą Švedijos komandą „Örebro blå KFUM“. Mažajame finale Vilniaus moterų ekipa susitiko su Šveicarių komanda „Hotshots“ ir sėkmingai užbaigė turnyrą rezultatu 9:7 įveikusios varžoves ir pasidabindamos bronzos medaliais. Tai aukščiausias Lietuvos lėkščiasvydžio sportininkių pasiekimas tokio masto užsienio turnyre.

Turnyre taip pat dalyvavo ir Vilniaus vyrų ekipa „Kossmix“. Organizatoriai šiai komandai skyrė 19–ąją vietą bendrame reitinge, tačiau vilniečiai pranoko šį rezultatą: jie iš varžybų sugrįžo su keturiomis pergalėmis ir trimis pralaimėjimais, bendroje turnyrinėje lentelėje užimdami 11–ąją vietą. Tai buvo pirmasis „Kossmix“ komandos pasirodymas „Hello Stockholm“ turnyre, kurį komanda pati vertina sėkmingai.

 

Džiaugiamės puikiu Lietuvos sportininkų pasirodymu.

Detalesnius turnyro rezultatus galite rasti oficialioje „Hello Stockholm“ interneto svetainėje: http://hellostockholm.se/